Szklarska Poręba to idealne miejsce dla wszystkich kochających aktywny wypoczynek. Z Willi Lolobrygida możesz bezpośrednio wyruszyć na szlaki piesze, rowerowe, a także...nartostradę Lolę. Specjalnie z myślą o miłośnikach rowerów górskich przygotowaliśmy przegląd najlepszych tras rowerowych MTB w okolicach Szklarskiej Poręby.

Mamy także propozycje pięknych, malowniczych tras spacerowych, które możesz pokononać z kijkami nordic-walking lub bez. W większości prowadzą one łagodnymi, leśnymi duktami, gdzie oprócz pięknych widoków będziesz miał również możliwość obcowania z niemalże dziką naturą.

Trasy rowerowe MTB Szklarska Poręba

W Karkonoszach w okolicy Szklarskiej Poręby powstały w ostatnim czasie liczne szlaki i ścieżki rowerowe. Część z nich, to zaadaptowane na potrzeby rowerzystów leśne ścieżki i drogi. Są także nowe - wytyczone specjalnie z myślą o miłośnikach rowerów górskich.

Szklarska Poręba włączyła się do programu promocji jazdy na rowerze (górskim, ale nie tylko) wytyczając trasy w ramach Rowerowej Krainy. Czy zatem jest ta Kraina Rowerowa? To 19 oznakowanych tras w okolicy Szklarskiej Poręby, które możesz odbyć wyruszając z naszej Willi. Łączna długość ścieżek rowerowych to ponad 450 km.

Trasy są zróżnicowane technicznie, a różnorodna długość (od 8 do 50 km) pozwala znaleźć coś dla każdego.

mapa tras rowerowych

Nasze filmy z wycieczek rowerowych po Karkonoszach i Górach Izerskich

Nordic walking Szklarska Poręba - najlepsze trasy

Szklarska Poręba oferuje mnóstwo malowniczych szlaków, które idealnie nadają się na spacery z kijkami - nordic walking. W ten sposób nie tylko będziesz miał możliwość podziwiania pięknych widoków, ale także poprawisz swoją kondycję oraz zbudujesz wytrzymałość. Nordic walking to naprawdę mocno energetyczna gimastyka dla mięśni rąk, pleców i nóg.

Jeśli do tej pory nie miałeś okazji spróbować nordic walking - nic straconego! U nas możesz pożyczyć sobie kijki na górską wędrówkę i przekonać się samemu, dlaczego to taka przyjemna forma aktywności. A jeśli chodzenie z kijkami Ci się spodoba - dosoknale - możemy pomóc kupić Ci własne kijki w naszym zaprzyjaźnionym sklepie sportowym w centrum Szklarskiej Poręby.

W 2013 Szklarska Poręba gościła Międzynarodowe Mistrzostwa w Nordic Walking 2013 - jeśli czujesz się na siłach możesz spróbować przejść "mistrzowską trasę".

nordic walking szlaki

Narty, snowboard Szklarska Poręba - białe szaleństwo

Zima to prawdziwy żywioł Willi Lolobrygida. Dzięki naszej lokalizacji - tuż przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę, a właściwie bezpośrednio przy nartostradzie Lolobrygida - oferujemy chyba najlepsze warunki dla miłośników białego szaleństwa w Szklarskiej Porębie. U nas zakładasz buty, wpinasz się w deskę lub narty i... od razu jesteś na stoku - bez podjeżdżania, podchodzenia, przebierania na parkingu. Po prostu pełna gotowość instant :)

Lokalizacja to jedno, a komfort i przyjemność pobytu to drugie. Dlatego przygotowaliśmy specjalne pomieszczenie, gdzie możesz bezpiecznie i wygodnie przechowywać swój sprzęt. A jeśli nie masz własnego możemy zorganizować wypożyczenie sprzętu narciarskiego z zaprzyjaźnionej wypożyczalni.

Narty i snowboard

Jeśli chcesz spędzić niezapomniany weekend, albo krótki urlop na intensywnej jeździe na nartach czy snowboardzie, zadzwoń do nas, a wszystkim się zajmiemy. Dzięki partnerskim relacjom ze szkółkami narciarskimi, wypożyczalniami sprzętu narciarskiego - możemy pomóc Tobie zorganizować instruktora (także instruktora dla dzieci, do nauki jazdy na nartach), zarezerwować sprzęt: narty, buty, kijki, snowboard, kask.